Nieuw Cursorontwerp: MacKenzie gaat terug naar stijl uit 2000
Als je in de jaren 90 en vroege jaren 2000 online was, herinner je je misschien dat je je cursor veranderde. Het werd een kat, een smiley of een groen buitenaards hoofd. Misschien genoot je toen van het spelen met deze eindeloos vermakelijke cursoreffecten.
Het jaar 2000 was echt een leuke tijd in de geschiedenis voor cursorafbeeldingen.
Je kunt in 2023 meer aangepaste cursors verwachten. Cursors kunnen een originele afbeelding als pictogram gebruiken of ze kunnen geanimeerde effecten hebben om een interactieve ervaring te creëren.
Tegenwoordig kun je ze gebruiken zonder een apart cursorpakket te installeren en voorkom je ellendige malware.

Een goed voorbeeld van deze trend zijn de aangepaste cursors van Mackenzie Child. De twee cursors van Mackenzie zijn een klassieke pijl en een wijsvinger voor links, komisch oversized met een cartoonesk gezicht. Dit past perfect bij de andere elementen van zijn ontwerp.
Voortbordurend op het Y2K-thema, gebruikt Mackenzie een grijswaardenkleurenschema, een zware box lay-out en een schreefloos lettertype dat rechtstreeks is beïnvloed door vroege software zoals Apple Lisa en Adobe PageMaker.
Je kunt zijn ontwerp in actie zien op de Webflow van Mackenzie: https://webflow.com/@mackenziechild
Met de blauw knop rechtsboven kun je deze cursor overnemen op je website.